Sanalika Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden?

YazarMesaj
Moderatör
Bağimli Üye
Bağimli Üye
Moderatör

Karekter Sayfası
Dolar Dolar: 50.000000
Altın Altın: 50.000000
Uyarı:
Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden? Left_bar_bleue5/4Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden? Empty_bar_bleue  (5/4)

Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden? Empty
MesajKonu: Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden?   Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden? Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 2:45 pm

Öncelikle kullanmakta olduğunuz bir ateşduvarı (firewall) yazılımınız varsa "843" ve "4349" numaralı portlara izin veriniz.

Birçok işyerinde güvenlik amacıyla internet bağlantılarına sınırlama getirilir. www.sanalika.com sayfasına girebiliyorken www.sanalika.com/oyna adresinden oyuna giremeyebilirsiniz. Bu problemi çözmek için bilgi işlem bölümündeki sistem yönetcisinden "843" ve "4349" numaralı port adreslerinin açılmasını rica edebilirsiniz.

Sanalika'da oynamak için flash player yüklü bir internet tarayıcısı ile www.sanalika.com/oyna adresinden internet sayfamıza girmeniz gerekmektedir. Bu esnada karakteriniz ve dünyanız ile ilgili flash dosyaları yüklenmeye başlayacaktır. Bu aşamada indirme yetkileri için uzaktaki bir sunucumuzun 843 numaralı port adresine erişmesi gerekmektedir. Oyun içindeki mesajlarınızın iletimi için de başka bir sunucumuzun 4349 numaralı port adresine erişmesi gerekmektedir. Bu yönleri ile Sanalika sıradan bir internet sayfasından daha karmaşık bir yapıya sahiptir.

Evden bağlanıyorum, işyerimden bağlanamıyorum. Neden?
1 sayfadaki 1 sayfası